1992
ראשי » בעלי תפקידים » לא הסירה את החיג'אב וסולקה מהכיתה

לא הסירה את החיג'אב וסולקה מהכיתה

לא הסירה את החיג'אב וסולקה מהכיתה

יעל אודם | חדשות 2 | פורסם 29/10/17 18:47

מרצה באוניברסיטת בר אילן דרש במהלך שיעור מסטודנטית ערבייה שתסיר את החיג'אב שחבשה, ומשסירבה – הורה לה לצאת מהכיתה. המרצה ננזף בחומרה ע"י הנהלת האוניברסיטה ויועלה לוועדת משמעת. האוניברסיטה בתגובה: "המעשה החריג סותר לחלוטין את ערכי האוניברסיטה".

אירוע חריג אירע בשבוע שעבר באוניברסיטת בר אילן כשהתפתח עימות על רקע דתי בין מרצה במחלקה ללימודי מזרח תיכון לבין סטודנטית ערבייה. במהלך אחד השיעורים התבקשה הסטודנטית להסיר את החיג'אב שחבשה, ומשסירבה – הורה לה המרצה לעזוב את הכיתה.

בעקבות התקרית המרצה התנצל בפני הסטודנטית וננזף על-ידי הנהלת האוניברסיטה שזימנה אותו לוועדת משמעת. התקרית עוררה גם את זעמם של המרצים האחרים במחלקה שהחליטו לנסח עצומה המוקיעה את המעשה. מעבר להתנצלות בפני הסטודנטית, המרצה צפוי לשוב ולהתנצל בפניה פעם נוספת מול הכיתה כולה.

מאוניברסיטת בר אילן נמסר בתגובה: "המעשה החריג והבלתי נסבל של המרצה סותר לחלוטין את ערכי האוניברסיטה. המרצה הכיר בטעותו והתנצל אישית בפני הסטודנטית. הנהלת האוניברסיטה התנצלה בפני הסטודנטית ונזפה במרצה נזיפה חמורה. האוניברסיטה חרטה על דגלה להיות גשר וגורם מאחד בין כל חלקי החברה בישראל".

המטה למאבק בגזענות בישראל מסר בתגובה: "בעקבות סילוק סטודנטית מכיתה כי סירבה להסיר את החיג'אב, אנו דורשים מאוניברסיטת בר אילן לסלק את המרצה שהרשה לעצמו לפגוע בזכות יסוד בסיסית של הסטודנטית".

לקישור לכתבה: כאן.

כתוב\י תגובה

لن يتم نشر البريد الإلكتروني . الحقول المطلوبة مشار لها بـ *

*