1992
ראשי » תשתיות מוסדיות- התאמת הקמפוס الخطّة المؤسّسيّة » קורסים אקדמיים על שותפות, דיאלוג וטיפוח מבט ביקורתי مساقات أكاديميّة حول الاختلاف والحِوار » מגדר ויישוב סכסוכים: לימוד והידברות בין סטודנטיות/ים יהודיות/ים ערביות/ים – האוניברסיטה העברית.

מגדר ויישוב סכסוכים: לימוד והידברות בין סטודנטיות/ים יהודיות/ים ערביות/ים – האוניברסיטה העברית.

כתבו: דיאנה שרים דניאל  ורנא אסעיד- היחידה למעורבות חברתית במסגרת פרוייקט דיאלוג, האוניברסיטה העברית.  

בהנחיית : פרופ׳ מונא ח׳ורי כסאברי וד"ר מאיה כהנוב.

מתוך ההקדמה: 

החברה הישראלית מאופיינת בשסעים רבים, קשים וכואבים: בין ותיקים וחדשים, בין אשכנזים ומזרחיים, בין דתיים לחילוניים, בין גברים לנשים, בין עשירים לעניים, בין יהודים לערביים. שסעים אלו הנם לעיתים גם גיאוגרפים, גם תרבותיים, גם חברתיים, גם דתיים כך שלעיתים הנתק בין האנשים הוא רב ומתבטא בבניית גדרות אמתיות כמו גם מטפוריות. שתי קבוצות שכמעט לא נפגשות עד בואן לאוניברסיטה הן הקבוצה היהודית והקבוצה הפלסטינית.

כבוגרי אוניברסיטה, הסטודנטים של היום, ישתלבו מחר בתפקידי מפתח משמעותיים וינהיגו את החברה הישראלית. רגע לפני צאתם לדרכם, ראוי שיעצרו, יתבוננו, יפגשו וישוחחו זה עם זה כדי שייקחו כצידה אל תוך סבך היער את התובנות והיכולות העולות מתוך מפגשים של דיאלוג עם עמיתים ובהמשך יחד עם עמיתיהם החדשים במקומות עבודה, התנדבות, פעילות יחפשו דרך חדשה וטובה יותר לחברה הישראלית.

בעבודה זו נתמקד בפרויקט מעגלי הדיאלוג המתנהל מזה שנתיים ביחידה למעורבות חברתית במשרד דיקן הסטודנטים באוניברסיטה העברית. לאחר שנתיים של ליווי הסטודנטיות המנחות מעגלי הדיאלוג החלטנו להכין חוברת הכוללת את התובנות שלנו מהפעלת הפרויקט במהלך שנתיים. קראו עוד: מגדר וישוב סכסוכים- האוניברסיטה העברית

כתוב\י תגובה

لن يتم نشر البريد الإلكتروني . الحقول المطلوبة مشار لها بـ *

*