1992

דיאלוג בין תרבותי- תכנית דיאלוג לסטודנטים עמותת "מבט"

סדנאות אקדמיות לדיאלוג רב תרבותי – עמותת מבט

עמותת 'מבט – מודעות בחברה רב-תרבותית' מפעילה מזה 8 שנים תכניות דיאלוג לסטודנטים שמטרתן לממש את הפוטנציאל למפגש למידה משמעותית, ולהקנות לסטודנטים כלים לחיים ועבודה אפקטיבית בסביבה רב תרבותית, בתקופת לימודיהם וכמנהיגים חברתיים לעתיד.

תכניות מבט התקיימו עד כה ב-7 מכללות ואוניברסיטאות, בשיתופי פעולה עם היחידות למעורבות חברתית, אגודות הסטודנטים ומרכזי מחקר בתחום. התכניות פועלות במסגרת של קורסים אקדמיים, כמו לדוגמא בתכנית 'מנהיגות קהילתית יהודית ערבית' באוניברסיטת חיפה, או כתכניות המעניקות אקרדיטציה לפעילות מעורבות חברתית.

קבוצות הדיאלוג פועלות על בסיס מפגשים שבועיים, בפריסה שנתית או סימסטריאלית, ומשלבות למידה התנסותית וסדנאית במגוון כלים התנסותיים, המבוססת על מודלים אקדמיים ותיאורטיים בתחום החינוך הרב-תרבותי.

המחקר 'לחיות יחד בקמפוס מגוון מבחינה תרבותית' שהתקיים ע"י אחמד בדראן והמרכז היהודי ערבי באוניברסיטת חיפה כלל 4 קבוצות שפעלו בקמפוס בשנה"ל תשע"ד. ע"פ הממצאים   " 1) יש שביעות רצון כמעט מלאה מהסדנאות הבין תרבותיות; 2) לתכנית יש תרומה גדולה מאוד להיכרות משתתפיה עם "האחר"; 3) ההשתתפות בתכנית השפיעה באופן ניכר וחיובי, על עמדותיהם של הסטודנטים בנושא יחסי יהודים-ערבים; 4) רוב גדול של משתתפי הסדנאות מזהים פוטנציאל השפעה של התכנית על השיח הרב תרבותי ופיתוח פעילות רב תרבותית בקמפוס; 5) התכנית מקנה למשתתפיה תובנות חדשות, תובנות וכלים רב תרבותיים, אשר עוזרים להם במעגלי חייהם השונים, בין אם בקמפוס ובין אם מחוצה לו".

 

כתוב\י תגובה

لن يتم نشر البريد الإلكتروني . الحقول المطلوبة مشار لها بـ *

*